Dojčenská fľaša s cumlíkom
Lansinoh predstavuje jedinečný systémový prístup pre predĺženie dojčenia!

Výborný spôsob odsávania materského mliečka vďaka Lansinoh manuálnej alebo dvojitej elektrickej odsávačke Affinity Pro, kvalitné uskladnenie vďaka Lansinoh sáčikom a dočasné dokŕmenie s Lansinoh ® mOmma ® Dojčenskou fľašou  - 150ml s rovným dnom, so špeciálnym NaturalWave ™ cumlíkom zabezpečí, že dieťa dostane ​drahocenné materského mlieko, aj keď ste od seba vzájomne vzdialení. Po návrate môže matka bezpečne a pohodlne pokračovať v dojčení.

Lansinoh ® je vedúca značka v doplnkoch pre dojčenie, ktorej mamičky dôverujú  už 30 rokov pre poskytovanie vysoko kvalitných, spoľahlivých a bezpečných produktov. Lansinoh mOmma je náš nový sortiment pre batoľatá (6m+).

Dojčiť je najlepšie. Odporúča sa výhradne dojčiť prvých 6 mesiacov života dieťaťa. Dojčenie má mnoho zdravotných výhod pre matku i dieťa.

NOVINKA

Cumlík NaturalWave ™ s pomalým, stredný a rýchlym prietokom

Systém ventilácie vzduchu - zabraňuje prehĺtaniu nadbytočného vzduchu.100% silikónový cumlík - špeciálny dizajn, aby sa dieťa neodučilo od prsníka.

Navrhnuté pre Lansinoh mOmma fľaše. Podrobný návod nájdete v príbalovom letáku.

Obsah balenia:

2x cumlík s pomalým prietokom


Príbuzné produkty:

Balenie 2x 250 ml (s hojdavým dnom)

Sada dojčenských fliaš 1x 150 ml a 1x250 ml


                                        

NaturalWave Cumeľ


Nový cumeľ NaturalWave™ od Lansinoh umožňuje dieťaťu udržať si naučený sací vzor na prsníku. Vedeckou štúdiou je dokázané, že cumeľ je vhodný pre dojčené bábätká a nedochádza k saciemu zmätku pri upevnených dojčiacich návykoch. NaturalWave™ cumeľ od Lansinoh dovoľuje jednoduchú výmenu medzi prsníkom a fľašou a naspäť k prsníku.

Najdôležitejšie o produkte:

Extra jemný silikón, ktorý je obzvlášť pružný a flexibilný.

Dlhý okrúhly špic cumľa sa postará o exaktné umiestnenie v ústach bábätka – vnútorne posilnený pre väčšiu stabilitu.

NaturalWave™ cumeľ existuje vo veľkosti S, M a L – pre meniace sa potreby bábätka. Bábätko je schopné  pri každej veľkosti otvoru samo regulovať tok mlieka, pretože  z fľaše samé bez aktívneho satia nič netečie.

Šírka cumľového koreňa s nepriľnavou textúrou sa stará o optimálne uzavretie úst a efektívne satie. Jemný sklon NaturalWave™ cumľa umožňuje bábätku ho s našpúlenými perami správne zovrieť, ale nie je pritom tlačené do žiadnej pevnej pozície. Cumeľ nemá žiadnu ryhu, drážku ani výstupok, ktorý by mohol zastaviť ústa bábätka. Bábätko uchopí cumeľ podľa vlastnej potreby, presne ako sa to naučilo pri uchopení a satí z prsníka.

Ventil s technológiou  Air Ventilation System™ zredukuje prehĺtanie vzduchu a tým obmedzuje potenciál koliky.

Materiál z 100% silikónu

Povedali experti:

"Pracujem ako opatrovateľka a laktačná poradkyňa na oddelení intenzívnej neonatológie na univerzitnej klinike v Palermo. Žiaľ, je tu zaužívaná separácia matiek od dieťaťa. Mnohé matky nemôžu dojčiť hneď alebo bábätká prídu ku nám ako dojčatá a matky vtedy už nemôžu praktizovať 24h-Rooming-In. Obligatórne je zavedená u bábätiek dojčenská fľaša a nie je vôbec zriedkavé, že potom tieto bábätká papajú z prsníka úplné neefektívne. S prechodom na NaturalWave™ cumeľ sme nadobudli skúsenosť, že táto zmena prináša oveľa menej problémov. A je to dobré, lebo oddelenie matky od dieťaťa je vždy pre obe strany veľká trauma. Dojčenie potom oboch spája opäť v jedno. A je smutné, keď to nefunguje ako by malo. Krok správnym smerom je, že Roaming-In bude konečne povolený aj na oddeleniach intenzívnej medicíny.  Je naším želaním, aby sa po návrate domov vrátili k plnému dojčeniu a to aj vďaka tomu, že existujú cumle, ktoré podporujú satie z prsníka a nedovolia odnaučiť sa to."
Regina Masaracchia, IBCLC a autorka napr. <<"Ako, ty nedojčíš?": Prakticky radca pre matky, ktoré nechcú alebo nemôžu dojčiť<<

"Skvelý cumeľ so super tvarom. Bábätká prijímajú tento cumeľ do úst radšej, ako akýkoľvek iný cumeľ. Podľa mňa môžu NaturalWave™ cumeľ jednoduchšie zachytiť ústami a jazykom. Draband, detská zdravotná sestra, Krajská nemocnica Mnichov-Pasing


"Mňa absolútne presvedčila extrémna flexibilita cumľov! Mám jednoznačne pocit, že deti majú oveľa menej problémov prejsť opäť na papanie z prsníka pri nutnej alebo želanej dvojmliečnej výžive ! Poisťuje to zároveň produkciu mlieka a je veľkou výhrou pre všetky matky, ktoré používajú obe formy výživy!"
Daniela Ziersch, Pôrodná asistentka v slobodnom povolaní

 

 "Na moje počudovanie je tento cumeľ akceptovaný aj bábätkami, ktoré pijú iba z prsníka a všetky iné cumle odmietajú!"

Claudia Martin, Porodna asistentka v slobodnom povolaní

 

"Moja dcéra plne dojčí a syn Ben má teraz 13 týždňov. Minulý týždeň sme chceli prvýkrát zaviesť čaj a preto sme testovali viacero cumľov. Ale Ben pil IBA z tohto cumľa. Presne som ho pozorovala. Bolo to dokonalé!!! Sacie správanie ako na prsníku! Ja by som NaturalWave™ cumeľ bezvýhradne odporúčala."
Bettina Gerbert, Pôrodná asistentka v slobodnom povolaní

 

[Vytazok] "Ak bábätko nemôže prijímať materské mlieko priamo z prsníka, musí sa nájsť nejaká alternatívna stravovacia metóda, ktorou môže bábätko uspokojiť svoju saciu potrebu. Nový NaturalWave - cumeľ veľkosť S/ fľaša 150 ml od Lansinoh sa tomuto nároku veľmi približuje."
Gudrun von der Ohe, Doktorka a laktačná poradkyňa  IBCLC, Expertka na nemocnice priateľské k deťom BFHI, Referentka pre lekársky odborný personál, Pracovníčka v Európskom inštitúte pre dojčenie a laktáciu

Požiadavky na cumeľ

Skupiny expertov kladú vysoké nároky na cumeľ: logopédi, čeľustní ortopédi, laktačné poradkyne a iní. Na čo sa musí brať ohľad?

Cumeľ na fľašu musí byť tvarom aj kvalitou čo možno najpodobnejší prsníku, aby dieťa mohlo používať správne svoje sacie svalstvo..

 • Dierka cumľa musí byt taká malá, ako je len možné.
 • Špička cumľa musí byt dlhá a okrúhla.
 • Koniec cumľa musí byť jemný a pružný.
 • Priemer časti, ktorá sa vkladá medzi pery má byť čo možno najväčšia..
NaturalWaveTM cumeľ spĺňa požiadavky!

Zdroj: Interdisciplinárny tím "Cumle fliaš a cumle" v spolupráci s Mathilde Furtenbach na oddelení pre deti a mladistvých univerzitnej pediatrickej nemocnice. Innsbruck 2012

Vedecky preukázané: Jednoduchá zmena z prsníka k fľaši a naopak k prsníku.

Výskumná štúdia LUIS 2 (Leeds Ultrasound Imaging Study 2) pod vedením Dr. Mike Woolridge môže preukázať, že bábätká používajú svoj sací vzor naučený na prsníku aj s NaturalWave™ - cumľom. Nasledujúce video ukazuje ultrazvukovú nahrávku bábätka na prsníku svojej matky, s NaturalWave™ cumľom a nakoniec s menej flexibilným cumľom.

Zdroje

Lansinoh®, NaturalWave™ a mOmma® produkty dostanete v každej dobrej lekárni a vybratých predajniach s detským tovarom, alebo on-line obchodoch, napr. tu:    

www.naturlekaren.sk


        


 

Časté otázky Vaše reakcie Kde kúpiť Detaily produktu

Akú veľkosť cumľa a kedy musím použiť?

Kúpili ste cumeľ, ktorý vášmu bábätku umožní zachovať si osvojený sací vzor z prsníka. Týka sa to aj hodiacej sa veľkosti dierky. K otázkam ohľadom prispôsobenia veľkosti dierky neexistujú žiadne pevné smernice. Začínať by sa malo s najmenšími dierkami, aby sa zabezpečil prirodzený priebeh naučeného satia. Ak dieťa pije veľké porcie a pôsobí, že sa s fľašou s najmenšou dierkou stupňuje nespokojnosť, znamená to zmenu k nasledujúcej väčšej dierke cumľa. Aj pôrodná asistentka a laktačná poradkyňa môže vysloviť vďaka pozorovaniu papania odporučenie na zmenu veľkosti dierky, keď si je matka sama neistá. Prosím nezväčšujte samy veľkosť dierky, mohlo by to zhoršovať dobrú funkciu NaturalWave - cumľa.


Ako dlho treba NaturalWave™ produkty pred prvým použitím sterilizovať?

Vložte sterilizované produkty NaturalWave™ na 5 minúť do vriacej vody. Používajte pritom dostatočné množstvo vody tak, aby produkty voľne plávali vo vodnom kúpeli. Pri použití sterilizačného zariadenia dodržujte prosím pokyny výrobcu, aby sa zaručilo, že sa jednotlivé diely nemôžu prehriať alebo rozpustiť.


Keď sa objavia na NaturalWave™ produktoch prvé poškodenia, môžu sa potom ešte naďalej používať?

Nie, odstráňte prosím NaturalWave™ produkty pri prvom príznaku ich poškodenia alebo poškodenia materiálu.


Odkedy môžem dieťaťu podávať príkrmy?

Pokiaľ je to možné, majú byť deti 6 mesiacov výhradné dojčené (odporúčanie WHO). Experti siete „Zdravý do života“ radia začať s príkrmom medzi 5. a 7. mesiacom, aby bol príkrm zavedený ešte pod ochranou dojčenia. Ďalšie informácie k tejto téme nájdete tu: http://lansinoh.de/essen-lernen.

"Skvelý cumeľ so super tvarom. Bábätká prijímajú tento cumeľ do úst radšej, ako akýkoľvek iný cumeľ. Podľa mňa môžu NaturalWave™ cumeľ jednoduchšie zachytiť ústami a jazykom.

Draband, detská zdravotná sestra, Krajská nemocnica Mnichov-Pasing


"Mňa absolútne presvedčila extrémna flexibilita cumľov! Mám jednoznačne pocit, že deti majú oveľa menej problémov prejsť opäť na papanie z prsníka pri nutnej alebo želanej dvojmliečnej výžive ! Poisťuje to zároveň produkciu mlieka a je veľkou výhrou pre všetky matky, ktoré používajú obe formy výživy!"

Daniela Ziersch, Pôrodná asistentka v slobodnom povolaní


"Na moje počudovanie je tento cumeľ akceptovaný aj bábätkami, ktoré pijú iba z prsníka a všetky iné cumle odmietajú!"

Claudia Martin, Pôrodná asistentka v slobodnom povolaní


"Moja dcéra plne dojčí a syn Ben má teraz 13 týždňov. Minulý týždeň sme chceli prvýkrát zaviesť čaj a preto sme testovali viacero cumľov. Ale Ben pil IBA z tohto cumľa. Presne som ho pozorovala. Bolo to dokonalé!!! Sacie správanie ako na prsníku! Ja by som NaturalWave™ cumeľ bezvýhradne odporúčala."

Bettina Gerbert, Pôrodná asistentka v slobodnom povolaní

   
 

Latest Awards

 • Award 1
 • Award 2
 • Award 3
 • Award 4
 • Award 5Latest Testimonials

 • Cítila som sa neuveriteľne dobre s Lansinoh Affinity
  Čítaj viac
 • Manuálna odsávačka bola rýchla a jednoducho sa používala
  Čítaj viac
 • S Lansinoh odsávačkou som sa nemusela starať
  Čítaj viac
 • Široko ďaleko najlepšia vložka do podprsenky na trhu
  Čítaj viac
 • Keby nebolo vášho produktu, skončila by som s dojčením
  Čítaj viac
 • Dvojitá odsávačka sa naozaj jednoducho používa
  Čítaj viac
 • Lansinoh vložky do podprsenky sú tak savé
  Čítaj viac
 • To je čistá mágia
  Čítaj viac
 • Jedna z mojich mamičiek .. by dala 50 libier za jednu z vašich 10 librových tubičiek
  Čítaj viac

© Lansinoh Laboratories Inc. All rights reserved.

O Lansinoh | Služby zákazníkom | Tlačové centrum | Medzinárodné kontakty | Mapa stránky