Pýtate sa nášho odborníka a často kladené otázky

Pozrite si tieto najčastejšie kladené otázky, či v nich nájdete odpoveď na to, čo vás zaujíma. Ak nie, opýtajte sa experta poslaním mailu a dostanete osobnú odpoveď.

Čoho sa týka vaša otázka?

Otázky súvisiace s produktmi :

Všeobecné otázky


Sáčky na skladovanie materského mlieka


Z akého plastu sú vyrobené vaše sáčky?

Lansinoh sáčky na uskladnenie materského mlieka sú vyrobené zo 100% panenského plastu a neobsahujú žiadne zmäkčovadlá. Len pri použití panenského plastu si môžeme byť istí, že do vášho mlieka nepreniknú žiadne nežiaduce a potenciálne škodlivé látky a zmäkčovadlá. Konkrétne sú vyrobené z FDA pre potravinársky priemysel LDPE (polyetylén s nízkou hustotou) a LLDPE (lineárny polyetylén s nízkou hustotou), ktorý je 3mm hrubý.

Môžem do nich odsávať?

Pretože Lansinoh sáčky na skladovanie materského mlieka majú dvojitý uzáver, nedajú sa pripevniť na odsávačku. Ale môžete ich takto použiť, ak ste ochotní pridržiavať sáčok na odsávačke rukou. 

Aký je najlepší spôsob ich skladovania – v inom sáčiku, alebo nádobe?

Odporúčame ukladať sáčky naležato pri ich mrazení. Môžete dať sáčky na skladovanie mlieka priamo do mrazničky, ale pretože plast môže niekedy primrznúť k telu mrazničky (zvlášť ak je trochu mokrý), odporúčame vám uložiť sáčky do nejakého mrazničkového kontajneru, alebo aspoň do sáčku na mrazenie. To taktiež ochráni sáčky pred otĺkaním s ďalšími mrazenými vecami.

Ako mám rozmraziť mlieko, keď bolo zmrazené vo vašom sáčku?

Musíte pamätať na to, že rozmrazovanie má byť tak jemné, ako je to možné, aby sa zachovali všetky cenné živiny.  Ak ste zamrazili sáčky naležato, bude rozmrazovanie rýchlejšie. Materské mlieko zmrazené v našich sáčkoch môžete rozmraziť v chladničke alebo pri izbovej teplote. Môžete ich tiež umiestniť do nádoby s teplou vodou, ale nikdy nepoužívajte extrémne horúcu alebo vriacu vodu na varnej platni. Taktiež nepoužívajte mikrovlny na rozmrazovanie mlieka, pretože tento spôsob ohrevu ničí živiny v mlieku a vytvára „horúce body“, ktoré by mohli ublížiť vášmu dieťaťu. Odporúčame vám zmrazovať mlieko v sáčkoch  vo vodorovnej polohe, pretože proces rozmrazovania je potom rýchlejší a jednoduchší.

Môžem dať mlieko do mikrovlny vo vašom sáčku?

Nie, nikdy sa neodporúča ohrievať materské mlieko v mikrovlne, pretože sa tak ničia cenné živiny a vitamíny v materskom mlieku. Taktiež sa môžu vytvoriť horúce časti, ktoré môžu popáliť dieťa, keď ho kŕmite.

Sú vaše sáčky sterilné?

Áno, naše sáčky sú predsterilizované.

Môžem pridať čerstvé mlieko do zmrazeného?

Nie, nie je vhodné pridať vrstvu čerstvého mlieka do už zamrazeného mlieka, aj ak je čerstvé mlieko chladené, pretože by mohlo spôsobiť topenie zamrznutého mlieka, a tak spôsobiť, že sa pokazí.

Môžete pridávať čerstvé mlieko do chladeného (nie zamrznutého) a mnoho matiek to tak aj robí, keď odsávajú malé množstvá počas celého dňa.

Čo robiť,  ak má mlieko po rozmrazení zatuchnutý pach?

Podľa knihy „Otázky a odpovede o dojčení“, ktorú napísala La Leche League (Liga na podporu dojčenia): V zriedkavých prípadoch niektoré matky, ktoré starostlivo odsávali mlieko a zamrazovali ho pre neskoršie využitie zistili, že všetko zamrazené mlieko bolo po rozmrazení zatuchnuté. Stáva sa to , ak matka produkuje mlieko s vysokým obsahom lipázy, enzýmu, ktorý štiepi tuky v mlieku. V závislosti od množstva lipázy v mlieku pozorujeme zatuchnutý zápach po vychladnutí mlieka v chladničke, alebo až potom, čo bolo na chvíľu zamrazené.

Navrhuje sa, aby každá matka, ktorá sa chystá mraziť jej mlieko, skúsila najprv zamraziť testovacie dávky mlieka a rozmraziť ho (asi po týždni), aby bolo isté, že nestuchne. Ak páchne stuchnuto, je treba jej ďalšie mlieko hneď po odsatí vyvariť (bublajúce po okrajoch, nie vriace) a potom ho rýchlo schladiť a zamraziť. Vyvarením deaktivujete lipázu. Akonáhle mlieko získa zatuchnutý zápach, jeho spracovanie nepomôže.

Späť horeLansinoh HPA Lanolín


Ako sa Lansinoh HPA® Lanolín líši od ostatných lanolínov?

Existuje veľa úprav lanolínu, od veľmi surovej priemyselnej hmoty až po náš ultra čistý liečebný lanolín. Lansinoh HPA® lanolín bol zdokonalený patentovaným procesom na odstránenie všetkých alergénnych zložiek (označených ako voľný alkohol v kombinácií so zvyškami saponátu, ktoré ostávajú vo vlne po jej čistení) a na dosiahnutie najnižšej možnej úrovne všetkých nečistôt pre životné prostredie (vrátane zvyškov pesticídov). Vzhľadom k čistote Lansinoh HPA® lanolínu, nemusí byť odstránený pred dojčením. 

Ako môžete zaručiť, že váš lanolín je najčistejší?

Pravidelne testujeme náš lanolín, aby sme overili, že je v súlade so špecifikáciami Lansinohu s ohľadom na alergény a nečistoty so životného prostredia.

Naše požiadavky sú oveľa prísnejšie, než stanovuje United States Pharmacopeia(USP). Okrem toho sme jediná spoločnosť, ktorá poskytuje lanolín bez konzervačných látok (BHT), alebo zvyškov saponátu (identifikovaná alergénna zložka), ktoré ostávajú z procesu prania surovej vlny. Nikdy sme nevideli dokumentáciu od iného poskytovateľa lanolínu, kde by sa priblížili našej úrovni vyčistenia. Môžeme vám poskytnúť analytické certifikáty, ak máte záujem o podrobnejšie informácie.

Musím ho odstrániť pred dojčením?

Lansinoh lanolín nemusí byť odstránený pred dojčením vďaka intenzívnemu procesu čistenia, ktorý sa pri jeho výrobe používa. Odporúčame jeho použitie radšej po dojčení, než pred, pretože jeho vstrebávanie do pokožky nejaký čas trvá.

Ako funguje Lansinoh lanolín?

Lansinoh lanolín zaisťuje vlhké prostredie pre hojenie rán, čo umožňuje koži uzdraviť sa rýchlejšie tým, že spomaľuje odparovanie prirodzenej vlhkosti kože. Je čiastočne okluzívny (na rozdiel od vazelíny, uhľovodíkov, ktoré sú úplne okluzívne) a umožňuje výmenu vzduchu (dýchanie) a vlhkosti (potenie), takže sa koža nestane viac ako hydratovaná. Konzistencia Lansinoh lanolínu je súčasťou jeho účinnosti.

Čo ak moje dieťa zje Lansinoh lanolín?

Lansinoh lanolín nie je toxický a nie je uvedený v zozname toxikologického centra, takže nie je nebezpečné, ak ho prehltne vaše dieťa. Pri požití prejde lanolín neškodne črevom a jediný problém, ktorý by mohol nastať, je riedka stolica. Pre istotu sa môžete obrátiť na vášho lekára.

(Pri tlaku zdravotníka na viac informácií): Lansinoh lanolín nemá L/D 50 (úmrtnosť/dávku, čo doslovne znamená dávku, pri ktorej 50% testovaných by zomrelo pri použití tohto prípravku), ktorý používa toxikologické centrum pre stanovenie smrteľnej dávky substancie.

Som alergický na lanolín/vlnu, môžem používať Lansinoh HPA lanolín? Ako je to možné?

To je logická otázka, lebo je to trochu mätúce pri tejto problematike.

Čo je bežne označované ako alergia na vlnu, je častejšie kontaktná dermatitída alebo povrchová kožná reakcia pokožky na farbivá vo vláknach vlny alebo na vlákno samotné. Lanolín na druhej strane je vedľajším produktom prania vlny – vlna sa perie a prechádza radom vylepšení, ktoré vedú k nášmu ultra čistému lanolínu, ktorý je úplne odlišný materiál od vlny.

Lansinoh HPA® lanolín bol vyvinutý špeciálne pre dojčiace matky a je zdokonalený patentovaným procesom na odstránenie nečistôt. Na trhu existuje mnoho čistených lanolínov, no len Lansinoh lanolín je prekazateľne absolútne bezpečný na použitie pre matku i dieťa. Je to jediný dostupný lanolín, ktorý má odstránené alebo filtrované na extrémne nízku úroveň nečistoty so životného prostredia (vrátane zvyškov pesticídov) a alergénne komponenty (vrátane zvyškov saponátov).

Okrem toho Lansinoh HPA® lanolín neobsahuje konzervačné látky ani iné prísady (vrátane BHT). Ľudí, ktorí sa považujú za alergických na vlnu a v minulosti sa vyhýbali lanolínu, určite poteší, že môžu s dôverou používať náš lanolín.

Už viac ako 25 rokov, čo je Lansinoh na trhu, nebola zdokumentovaná ani jediná alergická reakcia na Lansinoh lanolín. Avšak to neznamená, že niekto niekde nemohol mať reakciu. Odporúčali by sme vám, aby ste použili Lansinoh lanolín na vnútornej strane predlaktia a prikryli ho náplasťou po dobu 24 hodín. Po uplynutí tejto doby skontrolujte, či existuje nejaké začervenanie alebo svrbenie. Samozrejme ak máte nepríjemné reakcie do 24 hodín, okamžite prerušte akékoľvek používanie lanolínu.

Odkiaľ je lanolín? 

Lanolín pochádza z rúna oviec po strihaní. Po ostrihaní sa vlna premyje a ostáva čistá ovčia vlna. Tento materiál sa ďalej spracováva a prečisťuje, čoho výsledkom je náš ultra čistý lanolín. Zo sto kíl vlny získame dve až štyri kilá lanolínu. Je to prírodná a obnoviteľná surovina, nie spracovaná syntetická zlúčenina. 

Termín lanolín pochádza z latinského lana pre vlnu a oleum pre olej, ale chemický sa jedná skôr o vosk než olej. Je to sekrét z mazových žliaz oviec, ktorý sa ukladá na vlákna vlny ako prírodný spôsob ochrany rúna pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Je to organický ester, a ako taký je podobný mazu, ktorý vytvára naša pokožka. To je dôvod prečo je tak výhodný pri aplikácií na kožu.

Ubližuje sa zvieratám pri výrobe lanolínu? 

Pri získavaní lanolínu sa ovciam nijako neubližuje. Ako už bolo písané vyššie, je to vedľajší produkt prania vlny potom čo je ostrihaná z oviec. Na rozdiel od oviec chovaných na mäso, sa ovce ktoré produkujú veľké množstvo lanolínu po ostrihaní vrátia na pašu, aby im znovu narástlo rúno, ktoré bude opäť ostrihané, aby sa získal lanolín.

Môj lanolín expiroval, môžem ho používať ďalej?

Ak vaša tubička expirovala, neodporúčame vám ju používať pri dojčení. Ak ste ju použili skôr ako ste si všimli, že expirovala, nebojte sa, je to v poriadku. Pretože Lansinoh lanolín je vysoko prečistený a baktériostatický (inhibuje rast baktérií). Ak bola vaša tubička otvorená a expirovala, neodporúčame vám používať ju, radšej si zakúpte novú tubu.

Kde na tube je dátum expirácie?

Dátum expirácie sa nachádza na konci tubičky, na zadnej strane, kde je zlisovaná. Uvádza “EXP“, potom mesiac a potom celý rok.

Máte nejaké klinické dôkazy o bezpečnosti a/alebo účinnosti svojho lanolínu?

Ukázalo sa, že Lansinoh lanolín je klinicky účinný pri liečbe pokožky vytvorením vlhkého prostredia pre hojenie, ktoré umožňuje koži udržiavať viac jej prirodzenú vlhkosť a liečiť sa zvnútra, čo je prírodný vlastný proces.

Máme niekoľko klinických štúdií, ktoré boli vykonané za použitia Lansinoh lanolínu. Ak máte záujem, radi vám ich zašleme.

Máte vzorky Lansinoh lanolínu?

Každá mamička dostane vzorku Lansinoh HPA lanolínu v Klinik Boxe v pôrodnici. Ak ste túto vzorku v Klinik Boxe nedostali, napíšte nám, radi vám ju zašleme.

Môj lanolín je tak tuhý, že ho nemôžem ani vytlačiť z tuby von. Je to normálne? Čo mám robiť?

Áno, je to normálne. Lansinoh lanolín je úplne prírodný materiál, neobsahuje žiadne konzervačné látky. Ako taký môže zatuhnúť v studenej vode a extrémne zmäknúť v teplej vode. Avšak tieto zmeny neohrozia jeho účinnosť. Ak je tuhý, môžete ho hniesť v ruke, kým znovu nezmäkne, alebo ho umiestniť do nádoby s horúcou vodou.

Späť hore


Pumpička na bradavky


Aké materiály sú použité na výrobu pumpičky pre vpadnuté bradavky?

Lievikovitý tvar, ktorý dochádza do kontaktu  s prsníkom, je vyrobený z polypropylénu bez BPA a fialová časť v tvare banky je z prírodného kaučuku.

Môžem používať pumpičku na odsávanie mlieka?

Nie, pumpička pre vpadnuté bradavky nie je určená na zachytávanie alebo odsávanie materského mlieka. Odporúčame znehodnotiť všetko mliečko nazbierané vo fialovej banke. Nepokúšajte sa ho používať na kŕmenie vášho dieťaťa.

Späť hore


Lansinoh jednorazové vložky do podprsenky


Prečo sú vaše vložky tak absorpčné? Čo je polymér?

Účinnosť Lansinoh vložiek spočíva v konštrukcii produktu a v materiáloch použitých pri výrobe. Vďaka unikátnemu procesu využívajúcemu teplo a vzduch je papierová drť premenená na “našuchorené vlákna“,  ktoré sa potom kombinujú so superabsorpčným polymérom vo forme prášku. Táto zmes sa potom vkladá medzi vrstvy papierovej tkaniny. Na dosiahnutie vždy suchého povrchu sa cez tkaniny umiestni netkaná textília. Tá nasáva materské mlieko a odvádza ho do jadra vložky, kde ho absorbuje super absorpčný polymér, ktorý sa zmení na gél. Vrstvy tkaniny obklopujúce polymér zaisťujú, že vlhkosť ostáva v jadre z papierovej drte a polyméru. Toto pôsobenie zaručí, že aj pokožka matky aj jej oblečenie zostávajú suché.

Moje dieťa rozhrýzlo vložku a vyšiel z nej gél, čo mám robiť?

Materiál, ktorý sa používa na zachytenie mlieka je Super Absorpčný Polymér (SAP). Je podobný tomu, čo je v detských plienkach v tom, že je to prášok, ktorý sa pri dodaní vlhka zmení na gél. Môžem vás uistiť, že SAP je netoxický, ale samozrejme nie je určený na požitie. Ak si myslíte, že je možné, že vaše dieťa skutočne zjedlo časť polyméru, odporučila by som vám kontaktovať svojho lekára a/alebo miestne toxikologické centrum. Ak by váš lekár potreboval od nás informácie, budeme radi, ak budeme môcť akokoľvek pomôcť.

Prečo balíte každú vložku samostatne? Nie je to zaťažujúce pre životné prostredie?

Vložky balíme samostatne, pretože to zaručí, že každá vložka je čistá a hygienická, a vy ich môžete nosiť v kabelke bez následnej obavy o ich čistote pri použití. Pre mamičky, ktorým záleží, aby sa neplytvalo jednorazovými vložkami a vonkajšími obalmi odporúčame prateľné vložky do podprsenky, ktoré sú vyrobené z bavlny a sú opakovane použiteľné.

Keď som išla kŕmiť svoje dieťa, mala som na prsníku gél, čo to je?

Lansinoh vložky do podprsenky sú tak savé vďaka tomu, že obsahujú jemný prášok, čo je super absorpčný polymér (SAP). Keď do vložky natečie mlieko, prášok sa zmení na gél, vďaka čomu ostanete suchá. Ak ste si na prsníku všimli gél, znamená to pravdepodobne, že unikol z vložky buď preto, že bol porušený jej okraj, alebo bola roztrhnutá pri použití, alebo bola príliš nasýtená mliekom. Môže sa to stať pri nadmernom unikaní mlieka, alebo ak ste používali vložku veľa hodín. Jedná z možností je meniť vložky častejšie, ak si myslíte, že to mohlo byť príčinou. Pretože sú naše vložky tak savé, nemusíte mať pocit, že vám uniká tak veľa mlieka, ale stáva sa to niekedy.

Sú recyklovateľné?

Kým vložka obsahuje komponenty, ktoré sú recyklovateľné, neporušená vložka recyklovateľná nie je. Pracujeme na používaní viacerých recyklovateľných materiálov.

Prečo sú jednorazové vložky do podprsenky také veľké?

Unikátny tvar umožňuje plné krytie pre maximálnu diskrétnosť pod oblečením. Tým, že je širšia, umožňuje tiež väčšiu absorpciu, keďže je super absorpčný polymér rozložený pod celý povrchom vložky.

Sú v rôznych veľkostiach a farbách?

Nie, nie sú. O aké vložky by ste mali záujem? Domnievame sa, že spätná väzba od zákazníkov je najcennejšia informácia, ktorú môžeme dostať, a ja rada odovzdám vaše pripomienky vývojovému tímu tohto produktu.

Môžem ich mať aj počas nočného spánku?

Áno. Veľa mamičiek po osobnej skúsenosti potvrdzuje, že vložky značky Lansinoh sú veľmi savé, a preto sa im osvedčili aj počas noci. Ak však vložka počas noci veľmi nasiakne, odporúča sa ju vymeniť. 

Sú vyrobené z plastu?

Zadná strana vložky je tvorená tkaninou, v ktorej je tenká vrstva laminátu. Musíme používať túto tenkú vrstvu laminátu, aby sme vlhkosť udržali vo vložke, inak by unikajúce mlieko mohlo presiaknuť skrz vložku.

Späť horeLansinoh 2v1 Affinity™ dvojitá elektrická odsávačka materského mlieka


Prečo je vaša elektrická odsávačka vyrábaná z čistého plastu/polykarbonátu, keď vaša manuálna odsávačka je vyrábaná z polypropylénu? Je táto odsávačka nebezpečnejšia?

Jedným z našich hlavných záujmov v Lansinoh bolo vždy poskytovať najbezpečnejšie a najčistejšie produkty pre dojčiace mamičky. Poslednú dobu sa veľa diskutuje o plastoch a hlavne o tých, ktorých zložky môžu prenikať do tekutín a potravín. Výskumy potvrdili, že polypropylén neobsahuje takéto komponenty. Keďže v súčasnosti sú dôkazy ešte nejasné, hľadáme možnosti zmeny plastu, ktorý používame na našu elektrickú odsávačku, z polykarbonátu na polypropylén. To je druh, ktorý používame na naše ručné odsávačky a fľaše na skladovanie mlieka.

Koľko cyklov môže mať Lansinoh elektrická odsávačka?

Lansinoh dvojitá elektrická odsávačka má 30-60 cyklov za minútu.

Aký je sací rozsah Lansinoh elektrickej odsávačky?

Lansinoh dvojitá elektrická odsávačka má rozsah od 13kPA do 30kPa za sekundu.

Môžem odsávať priamo do vašich sáčkov? Prečo nie?

Žiaľ, nemôžete odsávať priamo do našich sáčkov na skladovanie materského mlieka, lebo tie majú dvojitý bezpečnostný uzáver, a tak sa nedajú bezpečne pripevniť priamo na odsávačku.

Môžem ju používať na baterky?

Áno, naša odsávačka potrebuje 6 AA batérií.

Aký je význam uzavretého systému?

Uzavretý systém chráni mlieko od potenciálnych znečisťujúcich látok vo vzduchu, eliminuje riziko pretečenia mlieka do hadičiek a motorovej jednotky. (Hadičky sa nemusia čistiť, a tým sa do nich nedostáva vlhkosť, takže nevznikajú plesne.)

Je táto odsávačka dostatočne výkonná na každodenné použitie, napr. pre pracujúcu mamičku?

Lansinoh elektrická odsávačka je určená pre príležitostné a/alebo každodenné použitie. Je dostatočne výkonná pre pracujúce mamičky, alebo mamičky, ktoré budú bez svojho dieťatka v pravidelných intervaloch.

Stratila som návod na použitie, môžem si stiahnuť náhradný?

Áno, prosím kliknite tu pre stiahnutie vo formáte PDF Slovenskej verzie návodu na použitie pre Lansinoh Affinity elektrickú odsávačku materského mlieka.

Späť horeManuálna odsávačka materského mlieka


Prečo je plast zahmlený?

Naše fľaše sú zahmlené, lebo sú vyrobené z polypropylénu – bez chemikálií a aditív, bezpečnejšieho plastu pre skladovanie materského mlieka.

Môžem vašu manuálnu odsávačku bezpečne umývať v umývačke?

Všetky časti manuálnej odsávačky sa dajú bezpečne umývať v umývačke riadu. Ak chcete byť zvlášť opatrná, odporúčame ručne umývať biely ventil, silikónovú membránu a ComfortSeal vložky, aby sa zabránilo ich strate a predĺžila sa ich životnosť.

Môžem sterilizovať časti odsávačky vo vriacej vode?

Áno. Overili sme našu štandardnú kvalitu po 100 hodinách kontinuálneho vrenia, Lansinoh manuálna odsávačka fungovala správne, a neboli tam žiadne deformácie na fľašiach, či ostatných komponentoch.

Musím používať ComfortSeal vložku? Môžem ju použiť pri elektrickej odsávačke?

Aj keď nie je nutné používať vložky ComfortSeal, boli navrhnuté tak, aby vám pomohli vytvoriť silné a pevné tesnenie, ktoré významne napomôže pri odsávaní materského mlieka s touto manuálnou odsávačkou. Ak zistíte, že je pre vás pohodlnejšie použiť odsávačku bez vložky, môžete odsávať aj tak.

ComfortSeal vložka pasuje na štandardnú veľkosť prsného nástavca našej elektrickej odsávačky (štandardná veľkosť nástavca je tá, ktorá je dodávaná s elektrickou odsávačkou).

Môžem pri manuálnej odsávačke odsávať priamo do sáčkov?

Naše sáčky na skladovanie materského mlieka majú dvojitý bezpečnostný uzáver, a tak sa nedajú pripevniť priamo na odsávačku.

Aký je sací rozsah vašej manuálnej odsávačky?

Lansinoh manuálna odsávačka je navrhnutá tak, aby neprekročila 33kPa.

Testovali ste túto odsávačku na mamičkách pred uvedením na trh?

Áno testovali sme túto odsávačku s dojčiacimi mamičkami. A bola testovaná, aby sme zabezpečili, že je v súlade s pokynmi FDA pre ručnú odsávačku.

Stratila som návod na použitie, môžem si stiahnuť náhradný?

Áno, prosím kliknite tu pre stiahnutie vo formáte PDF Slovenskej verzie návodu na použitie pre Manuálnu odsávačku materského mlieka.

Späť horeVšeobecné otázky

Aké je vaše poslanie?

Lansinoh vyhlásenie:

"Lansinoh sa zameriava na zvýšenie výskytu a trvania dojčenia tým, že poskytuje kvalitné výrobky, presné informácie a zmysluplnú podporu dojčiacim matkám a ich rodinám. Lansinoh sa vždy hlásil k Medzinárodnému kódexu marketingu náhrad Materského mlieka (WHO kód) a nikdy nebude ponúkať umelú detskú výživu."

Akú záruku dáva Lansinoh na svoje výrobky?

Niektoré z produktov Lansinoh majú nejaký druh záruky. Mnoho Lansinoh produktov sú veci osobnej hygieny a nemôžu byť vrátené po otvorení. Ak je výrobok vadný, Lansinoh vám určite vymení alebo opraví pokazenú časť. Nemôžeme zaručiť úspech alebo množstvo produkcie materského mlieka s použitím niektorého z našich produktov. Ak nie ste spokojní, budeme to riešiť s cieľom zistiť, kde je problém, ale neponúkame náhrady.

Stále neviete nájsť odpoveď? Nevadí, náš odborník je pripravený odpovedať vám cez e-mail, stačí ak jednoducho vyplníte formulár nižšie...

Späť hore

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Vaše meno (povinný údaj):
Váš e-mail (povinný údaj):
Váš telefón:
Text (povinný údaj):
 

Latest Awards

 • Award 1
 • Award 2
 • Award 3
 • Award 4
 • Award 5Latest Testimonials

 • Cítila som sa neuveriteľne dobre s Lansinoh Affinity
  Čítaj viac
 • Manuálna odsávačka bola rýchla a jednoducho sa používala
  Čítaj viac
 • S Lansinoh odsávačkou som sa nemusela starať
  Čítaj viac
 • Široko ďaleko najlepšia vložka do podprsenky na trhu
  Čítaj viac
 • Keby nebolo vášho produktu, skončila by som s dojčením
  Čítaj viac
 • Dvojitá odsávačka sa naozaj jednoducho používa
  Čítaj viac
 • Lansinoh vložky do podprsenky sú tak savé
  Čítaj viac
 • To je čistá mágia
  Čítaj viac
 • Jedna z mojich mamičiek .. by dala 50 libier za jednu z vašich 10 librových tubičiek
  Čítaj viac

© Lansinoh Laboratories Inc. All rights reserved.

O Lansinoh | Služby zákazníkom | Tlačové centrum | Medzinárodné kontakty | Mapa stránky